Turneul de sah CUPA ARSURA s-a incheiat astazi 30.08.2020. Turneul face parte din Proiectul „Sahul, o provocare pentru copiii din judetul Vaslui” – proiect co-finantat de Consiliul Judetean Vaslui si implementat de catre clubul nostru de sah GAMBIT HUSI. O multime de copii (Husi, Caransebes, comunele Dranceni, Arsura, Stanilesti, Vutcani, Padureni, Dimitrie Cantemir), care au participat IN SERII (pentru a respecta regulile de distantare), in parcul din satul Pahnesti, comuna Arsura iar la final au fost rasplatiti cu MULTE PREMII (cupe, medalii, sume de bani, seturi trening, ceasuri de sah, diplome, memory stick, seturi sah, cartele telefonice si diverse articole sportive ). Toti copiii au primit bauturi racoritoare si pizza. AM RESPECTAT CU STRICTETE toate regulile, chiar si in aer liber, pentru a ne proteja copiii nostri de aur. MULTUMIM TUTUROR si speram sa trecem TOTI CU BINE peste aceasta perioada mai dificila. Va dorim multa sanatate si VOM REVENI cat de curand cu vesti noi si frumoase.