Sunt foarte multi copii in mediul rural care nu au avut si nu au acces la cursurile scolare online intrucat nu au tableta, laptop sau calculator. Doua calculatoare au ajuns la 2 familii din satul Rasesti, comuna Dranceni si astfel 7 copii vor utiliza aceste calculatoare. Multumim domnului Onia Relu din suflet; unul a fost donat de catre Clubul nostru de sah; anul trecut am reusit sa dam 3 laptop-uri unor copii foarte buni insa sunt o multime de copii buni in mediul rural care nu dispun de PC-urile atat de necesare in aceasta perioada. Stim dragi copii ca asteptati vesti bune de la noi; am muncit si avem si anul acesta proiecte castigate ( 1 la Consiliul Judetean de care vor beneficia un numar de 250 copii, 1 prin programul START ONG de care vor beneficia 200 copii si alte 2 in curs de aprobare – dorim sa achizitionam un numar de 10 tablete pentru copiii din mediul rural, sa facem o deplasare in Bucovina etc.) insa asteptam inca un pic urmarind evolutia acestui virus nenorocit SARS COV 2 in tara noastra. Multumim tuturor si va dorim multa sanatate. SA NE VEDEM SANATOSI!